Pigmenty. Analiza mikrochemiczna i instrumentalna

Opublikowano 16 maja 2019

Kompendium wiedzy na temat pigmentów - długo oczekiwana praca, cenna zarówno dla konserwatorów, jak i malarzy - jest to uaktualniona i rozszerzona wersja książki prof. Piotra Rudniewskiego z 1984 r. Publikacja zawiera informacje z zakresu historii i technologii produkcji pigmentów, charakterystykę ich właściwości chemicznych wraz z opisami reakcji służących do ich identyfikacji, ponadto przegląd nowoczesnych analitycznych metod instrumentalnych, zagadnienia dotyczące oznaczania spoiw oraz materiał ilustracyjny w postaci zdjęć mikroskopowych, rysunków i wykresów.

Praca powstała przy współpracy Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

tekst: Piotr Rudniewski, Danuta Jarmińska, Elżbieta Jeżewska, Luiza Kępa, Joanna Kurkowska, Anna Nowicka, Olga Syta, Barbara Wagner, Aleksandra Wesołowska.

ASP 2018

ISBN: 978-83-66098-13-8